5 IEMESLI, KĀPĒC IZVĒLĒTIES (ĪSTU) SIDRU

Daudzi no mums arvien vairāk pievērš uzmanību tam, kādu pārtiku un arī dzērienus izvēlamies. Bieži meklējam tieši Latvijā ražotus produktus. Svētku brīžos vai pavadot laiku ar draugiem, galdā liktais dzēriens var būt arī vietējais! Kādēļ gan vienmēr meklēt importētu vīnu, ja šim pašam nolūkam lieliski var iederēties tepat Latvijā ražots sidrs?

Iespējams, viens no iemesliem ir nepamatotie aizspriedumi par sidru kā nekvalitatīvu un lētu produktu.

Tāpēc mēs vēlamies paskaidrot, kas tirgū tiek piedāvāts ar nosaukumu “sidrs” un kā atšķirt kvalitatīvu sidru no produkta, kas ražots no koncentrāta, cukura, ūdens un mākslīgiem aromātiem. Patiesībā to visnotaļ skaidri var nolasīt pēc cenas, kā arī sastāvdaļām, kas parasti atrodamas uz pudeles aizmugures etiķetes.

Īsts sidrs pēc definīcijas ir alkoholisks dzēriens, ko ražo, fermentējot no dabīgiem āboliem spiestu sulu. 

Mācīsimies atšķirt īsto no neīstā! Tad arī sidrs piedāvās autentisku saikni ar kādu noteiktu vietu, ražotāju un stāstu.

Šeit ir tikai 5 iemesli, kāpēc baudīt sidru:

Sidram ir zemāks alkohola līmenis nekā vīnam. Lai baudītu glāzi laba dzēriena, tam nav jābūt ar augstu alkohola līmeni. Ne velti pasaulē ir vērojama tendence pieaugošam pieprasījumam pēc vieglākiem dzērieniem. Sidrs iederēsies jebkurā situācijā: gan saviesīgā vakara pasākumā, gan arī biznesa pusdienās, kad vīns, iespējams, varētu būt par smagu.

Sidrs ir lielisks papildinājums ēdienam. Veidot garšu kompozīciju – tā nebūt nav tikai vīna priekšrocība. Sidrs nenomāks vieglus ēdienus, bet izcels to delikāto garšu. Patiesībā, sidru, tāpat kā vīnu, var pieskaņot gandrīz jebkura tipa ēdienam, pateicoties tā dabiskajam skābumam un dažādiem sidru stiliem. Tātad, sidrs derēs gan vieglām siera un augļu uzkodām,  salātiem, gan zivju un gaļas ēdieniem un piemēram arī tik populārajai austrumu virtuvei!

Latvijā tikpat kā nav vīnogu kultūras. Bet mums ir daudz ābolu!

Katrs sidrs atklās kādu unikālu Latvijas reģiona ainavu, tās augsni un klimatu. Gluži tāpat kā glāze smalka vīna atklāj noteiktas vīnogu šķirnes alķīmiju ar apkārtējiem dabas elementiem.

Sidrs ir garšīgs, niansēts un pārsteidzošs! Sauss, pussauss vai arī salds, tas var būt ar citrusa, augļu, ziedu, vaniļas, karameles,  vai pat dūmainām, zemes un daudzām citām iespējamām notīm. Tam nebūt nav jāgaršo tikai un vienīgi pēc āboliem, tāpat kā labs vīns negaršo tikai un vienīgi pēc vīnogām.

Vēsturiski populāra vecajās Rietumeiropas valstīs, šobrīd sidra kultūra strauji attīstās arī jaunajā pasulē, kā piemēram ASV, Austrālijā. Sidra pasaule ir daudzveidīga un brīnišķīga, un tā vien šķiet, ka sidra kultūra šobrīd aizsākusies arī Latvijā. Mūsuprāt, šeit ir visi priekšnosacījumi, lai Latvija kļūtu par atzītu sidra zemi.


MŪSU IZLASE

Trīs autentiski sidri no dažādiem Latvijas reģioniem, kas mūsuprāt ir daži no vērā ņemamiem piemēriem. Bet nekautrējieties nogaršot arī citus! (spied uz attēla, lai par katru no šiem sidriem uzzinātu vairāk)

SABILES SIDRS
pussauss, 8% alk.
MR. PLŪME
pussauss, negāzēts, 6,5% alk.

ABULS
pussauss, apiņots, 6% alk.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s