LATVIJAS SIDRA DARĪTAVAS

ABAVAS VĪNA DARĪTAVA
https://www.abavas.lv

Latvijas lielākā vīndarītava “Abavas” aicina nobaudīt Latvijas augļu un ogu sidrus, vīnus un destilātus! Tā piedāvā dažādu dzērienu degustācijas vīndarītavā pie Tukuma, kā arī vīna dārzu apmeklējumu pie Sabiles.


SIDRA DARĪTAVA ABULS
https://www.facebook.com/sidrsAbuls/

Abuls sidrs ir uz saimniecību balstīta mazā sidra darītava. Sidrs ir rokām gatavots no vietējām tradicionālām Ziemeļvidzemes ābolu šķirnēm, kā arī sauvaļas āboliem. Kopš 2000. gada meklētas dažādas vietējo ābolu/mežābolu šķirnes, kā arī izmantotas dažādas pasaulē izplatītas sidra pagatavošanas tehnikas. Labākais un aktuālākais no šī tiek izmantots Abuls sidra pagatavošanā.


EZERA SIDRS
www.ezerasidrs.lv

EZERA Brut – Latvijā ražots, dzirkstošs ābolu sidrs no Kurzemē ar rokām lasītiem āboliem. Tie ir saudzīgi izspiesti un raudzēti zemā temperatūrā, lai saglabātu Ziemeļu klimatam raksturīgo svaigumu un elegantu garšas harmoniju. Ezera sidrs ir mūsdienīgs aicinājums atgriezties pie pamatvērtībām, pie Latvijas skaistās dabas, pie kvalitatīva, mūsu zemē ražota dzēriena, kas sniedz baudījumu un raisa emocijas.


JAUNMOKU SIDRS
https://www.facebook.com/pg/jaunmoku/

Jaunmoku sidrs ražots no Jaunmoku Dārzos lasītiem āboliem pie Tukuma, pēc tradicionālās Champagne metodes ar otro fermentāciju pudelē. Šis gaiši zeltainais, dabiski dzirkstošais šampanieša stila sidrs piedāvā izteiksmīgu svaigu ābolu buķeti ar tīru pēcgaršu.


KABILES MUIŽAS VĪNA DARĪTAVA https://www.facebook.com/pg/Kabilesmuiza/

Kabiles muižas vīna darītava ražo rozā rabarberu dzirkstošo vīnu un trīs veidu sidrus, kuri radīti no 100% ābolu sulas, popularizējot Kabiles muižas, Kabiles un Kuldīgas novada vārdu Latvijā. Kabiles muiža un muižas kungu māja ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kurā saglabājušies unikāli 18. un 19. gs. interjeri. Pēc senām liecībām Kabiles muižas spozmes laikā velvētajos pagrabos esot atradusies vīna darītava.

VĪNA DARĪTAVA LAUSKIS www.vinslauskis.lv

Vīna darītava ir iekārtota 300 gadu senos Krapes muižas ēkas pagrabos netālu no Lielvārdes. Saimnieka vecvectēvs Vilis Lauskis bijis Latvijā zināms augļkopis un pasniedzējs Bulduru Dārzkopības skolā. Liela daļa no ābolu ražas tiek vākta no viņa stādītajām, nu jau simtgadīgajām ābelēm. Saimniecībā ražo ābolu pussauso un pussaldo sidru, kā arī aroniju-ābolu sidru.

LīGATNES VĪNA DARĪTAVA www.ligatnesvinadaritava.lv

Līgatnes vīni un sidrs tiek gatavoti no Gaujas Nacionālā parka teritorijā augušiem augļiem, ogām, augiem un ziediem. No pašu apsaimniekota dārza rudens un ziemas ābolu škirnēm tiek ražots ābolu ledus sidrs.

MALNOVYS UOBUĻU SIDRS www.latgalessmakovka.lv

Malnavas muižas vēsturiskajā Šmakovkas dedzinātavā (1827. g.), 35km no Rēzeknes, tiek ražots sidrs un arī ābolu kalvadoss. Sausais un pussaldais sidrs tiek darīts no vecajās ābelēs lasītajiem āboliem.


MR. PLŪME https://www.mrplume.lv

Kopš 2010. gada Māris un Dace Plūmes nodarbojas ar sidra darīšanu. Francijā un Austrijā gūtās zināšanas tiek liktas lietā un top sidrs no Latvijas āboliem Lielvārdes apkaimē, kā arī augļu, ogu vīni un stiprie dzērieni. Visus darbus no ābeļu pavairošanas, audzēšanas un kopšanas līdz ražas vākšanai, sulu spiešanai un raudzēšanai Māris un Dace Plūmes veic pašu spēkiem.


MŪRBŪDU SIDRS
https://www.facebook.com/pg/murbudu/

Jaunās pasaules stila ābolu sidrs no Latvijas (Valkas novada) āboliem.


NAUKŠĒNU VĪNA DARĪTAVA http://www.nauksenuvini.lv/

“Naukšēnu vīna darītava” darina vīnus kopš 2012. gada. Tās saimnieks ir Jānis Baunis. Vīna gatavošana notiek otrajā paaudzē – tās aizsācējs ir Jāņa tēvs – Ilmārs Baunis.

Nepilnu trīs gadu laikā ir radīts plašs vīnu klāsts, modernizēta vīna ražotne kā arī sasniegti labi panākumi konkursos. Augļi un ogas tiek audzēti tur pat Naukšēnos – Paradīzes ābeļdārzā – bioloģiski sertificētā dārzā – 6 ha platībā.

SABILES SIDRS
http://www.sabilessidrs.lv

Sabiles Sidrs ražo dzirkstošus un vieglus dzērienus, kas lieliski sader ar tradicionālās latviešu virtuves ēdieniem. Sidrs ir darināts pēc klasiskām receptēm no Latvijā audzētiem āboliem, izceļot to dabiskās garšas īpašības.


TĀLAVAS SIDRS
https://www.talava.lv

Ābolus, no kuriem gatavots Tālavas sidrs, briedinājusi auglīgā Gulbenes apkaimes zeme, spirdzinājis vējš un glāstījusi saule. Tie rūpīgi novākti, lai izspiestu gardo sulu un ieraudzētu sidru. Tāpēc katru šā dzirkstošā dzēriena malku papildina Latvijas dabas spēks.

TURKALNES MUIŽA www.turkalnesmuiza.lv

Alus un sidra darītava „Turkalnes Muižas klēts” dibināta 2018. gadā, atjaunojot seno Turkalnes muižas klēti un atdzīvinot tradīcijas, kas aizsākušās jau 1604. gadā. Turkalnes muižas dārzā 1ha platībā aug šķirņu „Sīpoliņš”, „Auksis”, „Antonovka”, „Remo”, „Spartan” ābeles. Turkalnes muižas sidri: ābolu sidrs, ābolu-rabarberu sidrs, karstais sidrs.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s